Archives

Categories

  • No categories


pH

Lielbātas avota ūdens sastāvs

Lielbātas avota ūdens ir tīrs un svaigs, tā sastāvs ir dabiski balansēts un nesatur nekādus piemaisījumus.

H2O_sastavs

Lielbātas avota ūdens Ph ir 8,0

pH ir skaitlis, kas raksturo ūdeņraža jonu koncentrāciju šķīdumā. pH ir ūdeņraža jonu aktivitātes negatīvais logaritms, kas raksturo skābumu un bāziskumu.

Ūdens šķīdumos pH var mainīties no 0 līdz +14. Ja ūdenim pH ir 7, tad tā vide ir neitrāla. pH zem 7 nozīmē, ka vide ir skāba, virs 7 – ka sārmaina.

Kāds pH ir organisma šūnās?

Pie PH 7.4 šūnas iekšējā vide atrodas savā dabiskajā, vāji sārmainā stāvoklī, kurš vislabāk der fermentiem, kuri funkcionē šūnas iekšienē un spēj sasniegt maksimālo efektivitāti.

Kapēc pH ir svarīgs organismam?

Nobela prēmijas laureāts Otto Varburgs (Otto Heinrich Warburg) pierādīja, ka sārmainā vidē (pH 7,43) vēža šunas nevairojas, bet viņa skolnieki pierādīja, ka sārmainā vidē nevairojas arī parazīti, vīrusi un sēnes.

Ko mēs ēdam?

Cilvēka ēdienkarte visbiežāk satur ēdienus, kuri organismā veido skābu vidi pēc to sagremošanas. Skābu vidi organismā veido termiski apstrādātie produkti, graudaugu, dzīvnieku izcelsmes un saldinātie produkti. Uzņemot skābu vidi saturošus produktus, organisms vairāk piepūlas, lai neitralizētu skābi un izvadītu to no organisma.