Archives

Categories

  • No categories


Lielbātas avots

Lielbātas dzidravots ir lielākais no dzirdravotiem Latvijā, kas atrodas netālu no vēsturiskās Vaiņodes jeb Lielbātas pils RietumKurzemes augstienē sakoptā un ekoloģiski tīrā vidē.

Laikam ritot, avota ūdens plūsma nav mazinājusies, bet tieši pretēji, tā ir pieņēmusies spēkā un ar apbrīnojamu jaudu avots turpina dot unikālu dabas velti – tīru, bioloģiski aktīvu, pareizi strukturētu ūdeni, neapstājoties ne dienu, ne nakti, ne ziemu, ne vasaru. Avota ūdens iegūts dabīgā veidā no Lielbātas avota un pildīts tā ieguves vietā. Pēc atvēršanas ūdens lietojams divas dienas!

Netālu no avota atrodas vēsturiskā Vaiņodes jeb Lielbātas pils, kuru 19. gs. vidū būvēja barons Osten Sakens. Vēstures liecības liecina, ka šī vieta pils būvniecībai nav izvēlēta nejauši.

  1. gadā pilī tika izveidota sanatorija, kas ne tikai bija priekšzīmīgākā Latvijā, bet varēja cienīgi līdzināties ārzemju sanatorijām. Tam par iemeslu bija dabiski tīrā un dziednieciskā vide, kas saglabājusies līdz pat mūsdienām.

Lielbātas dzidravots tek no rietumiem uz austrumiem pretī saulei, tāpēc jau izsenis tiek uzskatīts par maģisku, pat svētu, kam piemīt dziednieciskas spējas.